İLGİNİZİ EKEBİLİR
REKLAMLAR
  • Join the Party!
    Online parti ajansınız bugece nereye gitsem nerde ne var diyorsanız iletişime geçin! iletişim mail : info@partideyim.com
Beyaz ev Kazablanka
Tatil & Gezi - 4 Şubat 2013

Beyaz ev' Kazablankaİspanyolca’da Casablanca (Beyaz Ev) olarak bilinen Kazablanka, Fas’ın batısında, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir liman kentidir. Aynı zamanda Fas’ın en büyük şehridir.

1942’de efsanevi Hollywood filmi, Kazablanca ile şehrin popülaritesi artmış, uluslararası değerlendirmelerde dönemin modern mimari başkenti kabul edilmiştir.

Kazablanka Fas kültürüne ait pek çok görülecek yeri bünyesinde barındırır. Gizem ve harikalarla dolu bir şehirdir. Arap mimarisinin örnekleri, dini mekanlar ve alışveriş için bulunmaz bir yerdir.

Kazablanka’da neler yapılır?

Arap mimarisinin örneklerinden II. Hasan Camii mutlaka gezilmelidir. Buhar banyoları, kütüphaneler ve müzeye mutlaka uğranmalıdır. Bu camiide Müslüman olmayanlar için turlar düzenlenmektedir. Camdan yapılmış döşemeler üzerinde yürüyerek harika oymaların yer aldığı tavan süslemelerini izleyebilirsiniz.

Şehir elbette Fransız etkisini de yaşatmaktadır. Gündüz vakti şehirde genel bir tur atabilirsiniz.

Ne yenebilir?

Ünlü filmin geçtiği mekanlardan olan Rick’s Cafe’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. İçerisi tahmin edebileceğiniz üzere ünlü filmden esinlenilerek dekore edilmiş. Taze salatalar, ızgara etler ve balık tadına bakmanız gereken yiyeceklerdendir.

Kuskus Fas’ın geleneksel bir yemeğidir. Aşina olduğumuz bu lezzeti bir de orda denemelisiniz.

Gece hayatı

Kazablanka’da bulunan kulüpler ve barlar eğlencenin hat safhada olduğu yerlerdir. Armstrong Jazz Club’ta jaz müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. La Reserve’deki Mystic Garden piyano barlardan biridir. Eğer disko benzeri bir yer arıyorsanız The Candy Bar uygun bir tercih olacaktır.

Milliyet

YORUMLAR
iLGiNiZi ÇEKEBiLiR