İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAMLAR
  • Join the Party!
    Online parti ajansınız bugece nereye gitsem nerde ne var diyorsanız iletişime geçin! iletişim mail : info@partideyim.com
Tanzanya – Darüsselam
Tatil & Gezi - 21 Kasım 2013

Tanzanya’nın en gelişmiş kenti Darüsselam’da nereler gezilir, ne yapılır?

tanzanya-darusselam

Tanzanya – Darüsselam


Tanzanya’nın en gelişmiş ve büyük kenti olan Dar Es Salaam,4,5 milyon kişilik nüfusa sahip. “Barışın yurdu” anlamına gelen Dar es Salaam, sadece Tanzanya için değil Afrika için de finansal ve politik anlamda büyük önem arz ediyor.

tanzanya-darusselam2

Dar es Salaam’da sizleri karşılayacak ilk manzaralar yolda sabah kahvaltısı için kahve içen halk olacaktır. Sabah kahvaltısı burada alışıla gelmişin dışında kalıyor. Yolun kenarlarında oturmuş halk ve ellerindeki kahve fincaları oldukça güzel görüntüler sunabilir sizlere.

Sabah saatlerinin en hareketli yerlerinden biri balık pazarı. Balık pazarındaki tezgahlarda çeşitli deniz kabukları, kurutulmuş hediyelik deniz canlıları ve envai çeşit deniz ürünü bulabilirsiniz. Fiyatlar konusunda ise mutlaka pazarlık yapmalısınız.

tanzanya-darusselam3

Pazarın içlerine doğru ilerledikçe gittikçe artan bir balık kokusu burnunuza çarpacaktır. Bazı tezgahlarda denizden yeni çıkmış balıklar satılırken bazı tezgahlarda hemen orada pişirilmiş deniz ürünleri mevcut. Halkın dokusunu burada gözlemleyebilirsiniz.

YORUMLAR
iLGiNiZi ÇEKEBiLiR